V skalickej nemocnici zakázali návštevy

V skalickej nemocnici zakázali návštevy Featured

ts ts

Okres Skalica je podľa covid automatu zaradený od  13. septembra  2021 do I. stupňa ostražitosti. Vo Fakultnej nemocnici AGEL Skalica sú od dnes zakázané návštevy. 

NaZahori.sk o tom informuje Martina Pavliková, hovorkyňa skupiny AGEL SK. 

Podľa vyjadrenia hovorkyne ochorenie COVID -19 postihuje aktuálne najmä mladšie vekové skupiny, ktoré šíria infekciu v domácom, ale aj v komunitnom prostredí. Z uvedeného dôvodu je potrebné, aby zamestnanci nemocnice aj pacienti hospitalizovaní vo Fakultnej nemocnici AGEL Skalica boli chránení pred zanesením infekcie COVID-19  do  zdravotníckeho  zaradenia. Preto sú návštevy sú vo Fakultnej nemocnici AGEL Skalica zakázané s platnosťou od pondelka 13. septembra. Do budov je možné vstupovať len s FFP2 respirátorom.

,,Fakultná nemocnica AGEL Skalica k dnešnému dňu eviduje jedného pozitívneho pacienta. Ide o rodičku, ktorá minulý týždeň porodila, pôrod sa uskutočnil za dodržania všetkých protiepidemických opatrení. Zo zamestnancov nemocnice sú pozitívne testovaní štyria zdravotníci, z toho dvaja sú zaočkovaní proti covidu, všetci majú mierny priebeh ochorenia a jeden kolega je v karanténe. Nemocnica má reprofilizovaných 21 covidových lôžok,“ uviedol námestník riaditeľa pre liečebno-preventívnu starostlivosť MUDr. Daniel Vidovič, MPH . V posledných 2 týždňoch bola pozitivita na covid ochorenie zaznamená celkovo u 3 pacientov nemocnice, z toho dvaja boli preložení na Kliniku infektológie Fakultnej nemocnice v Trnave. 

Vzhľadom na aktuálnu pandemickú situáciu, keďže okres Skalica je červeným okresom, v nemocnici platí zákaz návštev pacientov s výnimkou pacientov v terminálnom štádiu ochorenia.Prítomnosť sprevádzajúcej osoby rodičky pri pôrode nie je zákazom obmedzená. Návštevy kňazov za účelom podania sviatosti pomazania ťažko chorým a umierajúcim sú tiež povolené.U pacienta sa môže návšteva zdržať maximálne 15 minút. Do budov nemocnice sa vstupuje výhradne s FFP2 respirátorom.

Testovanie pacientov a zamestnancov nemocnice sa riadi platným metodickým usmernením. Podľa tohto neočkovaní, resp. nekompletne očkovaní pacienti, ktorým je poskytovaná ambulantná starostlivosť, sa testujú antigénovým (ATG) testom na základe rozhodnutia príslušného lekára špecialistu. V prípade, že sú u nich prítomné príznaky, ktoré naznačujú prítomnosť ochorenia COVID -19, vykoná sa odber materiálu na PCR diagnostiku ochorenia.Výsledok PCR vyšetrenia u pacientov pred plánovanou hospitalizáciou nesmie byť starší ako 72 hodín. Akútne stavy pacientov sa testujú pri príjme ATG testom a následne PCR testom. Neočkovaní alebo nekompletne očkovaní zamestnanci sa testujú ATG testom  každých 72 hodín.

Mobilné odberové miesto skalickej nemocnice (MOM) je otvorené v režime 7 dní v týždni, v pracovné dni  sa testuje od 7.00 hod. do 15.30 hod. s prestávkou na obed od 11.30 do 12.00 hod., cez víkendy je odberová jednotka v prevádzke od 7.00 do 11.00 hod. Kým PCR diagnostika sa robí denne od 7.00 do 11.00 hod., antigénovo sa dá otestovať v celom rozsahu otváracích hodín MOM.

Sprísnený epidemiologický režim dodržiavajú aj pacienti objednaní na vyšetrenie magnetickou rezonanciou (MRI). Rozhodujúci je vždy OTP status  (očkovaní, testovaní, po prekonaní covidu) v deň vyšetrenia, a ak je tento nepriaznivý, čo značí že je pacient neočkovaný, len prvou dávkou očkovaný alebo odo dňa diagnostikovanej covid pozitivity u neho ubehlo viac ako 180 dní, vyšetrenie bude podmienené negatívnym výsledkom testu na covid, u ATG testu nie starším ako 48 hodín, u PCR testu nie starším 72 hodín. Kontrola nastaveného režimu sa začne od utorka 14. septembra. Odporúčame pacientom, ktorým takto vzniká komplikácia s možnosťou absolvovať vyšetrenie v objednaný termín, aby kontaktovali čo najskôr vyšetrovňu MRI na t.č. 034 69 69 388. 

V rámci vakcinačného centra skalická nemocnica už podala 27 500 dávok vakcíny proti koronavírusu, zaočkovaných dvomi dávkami je 73% zamestnancov nemocnice. Vakcinácia dospelých a detí sa realizuje v kláštornej časti nemocnice v pracovné dni od 7.30 hod. okrem stredy, kedy je vakcinačné centrum zatvorené. Očkovanie neregistrovaných osôb sa realizuje v utorok a štvrtok od 7.30 do 9.30 hod. 

Rate this item
(0 votes)
Last modified on pondelok, 13 september 2021 18:48

Skalica - Najnovšie fotogalérie

Unín, Rozhľadňa Lipky

Unín, Rozhľadňa Lipky Unín, Rozhľadňa Lipky Unín, Rozhľadňa Lipky Unín, Rozhľadňa Lipky Unín, Rozhľadňa Lipky

Letničie

Letničie Letničie Letničie Letničie Letničie

Petrova Ves

Petrova Ves Petrova Ves Petrova Ves Petrova Ves Petrova Ves

Gbely

Gbely Gbely Gbely Gbely Gbely

Skalica - Kalendár akcií

pon uto str štv pia sob ned
© 2017 NaZahori.sk Všetky práva vyhradené. Designed By Agada
Nazahori.sk používa cookies
Táto stránka používa súbory cookies. Ak budete pokračovať v prehliadaní tejto stránky, súhlasíte s ich používaním.