Záchranári skalickej nemocnice zasahovali pri intoxikácii amoniakom

Záchranári skalickej nemocnice zasahovali pri intoxikácii amoniakom Featured

TS TS

Pri intoxikácii amoniakom vo firme Schaeffler v Skalici 14.9.2021 zasahovali obe posádky záchrannej zdravotnej služby skalickej nemocnice.

NaZahori.sk o tom informuje Martina Pavliková, hovorkyňa skupiny AGEL SK. 

Celkovo sedem pacientov s ľahkými príznakmi otravy amoniakom ošetrili vo Fakultnej nemocnici AGEL Skalica v utorok vo večerných hodinách.Krajské operačné stredisko záchrannej zdravotnej služby v Trnave reagovalo na tiesňový hovor z výrobnej spoločnosti v Skalici a vyslalo na miesto nehody záchranárov. 

Neodkladnú zdravotnú starostlivosť zamestnancom spoločnosti v Skalici poskytli v utorok vo večerných hodinách obe posádky Záchrannej zdravotnej služby skalickej nemocnice – Ambulancia rýchlej lekárskej pomoci Skalica aj Ambulancia rýchlej zdravotnej pomoci Brodské. Vo fáze prednemocničnej starostlivosti bola podaná terapia dvom pacientkam s dýchacími ťažkosťami. 

„Väčšina pacientov mala ľahké príznaky otravy amoniakom ako sú svrbenie, pálenie jazyka, dutiny ústnej a točenie hlavy. Všetci pacienti boli odsledovaní, klinicky posúdení, väčšina bez nutnosti liečby na čerstvom vzduchu. Dve pacientky boli odoslané na oxygenoterapiu a pacient liečený na hypertenziu s výrazne zvýšenými hodnotami tlaku dostal medikamentóznu liečbu,“ posúdil stav ošetrených slúžiaci lekár oddelenia vnútorného lekárstva MUDr. Mikuláš Maskalík a doplnil: „Všetci zasiahnutí mali saturáciu kyslíka v norme a v dobrom stave boli odoslaní domov.“

 

 

 
 
 
 
 
TS
 
Dňa 14. septembra 2021 pred 20-tou hodinou bol ohlásený únik nebezpečnej látky vo výrobnej hale v Skalici.
 
 
 
V sobotu sa v Skalici 2. liga hrať nebude, zápas proti FC Petržalka je odložený.
 
V sobotu sa mal na skalickom štadióne Na Letňáku odohrať zápas 9. kola MFK Skalica – FC Petržalka. Duel sa však musel odložiť.
 
 
 
 
 
 
 
zdroj foto: NaZahori.sk
 
Predmetné odporúčanie Okresného úradu Senica - pozemkový a lesný odbor sa vydáva pre účely, aby Mesto Skalica v uvedenom čase obmedzilo vstup do uvedených častí Poľovného revíru Skalica les.
 
 
 
 
 
 
 
ts
 
Okres Skalica je podľa covid automatu zaradený od 13. septembra 2021 do I. stupňa ostražitosti. Vo Fakultnej nemocnici AGEL Skalica sú od dnes zakázané návštevy.
 
 
 
 
 
 
 
zdroj: MZ SR
 
Od 13. septembra 2021 podľa aktuálneho Covid automatu (CA) bude 10 okresov na Slovensku v červenej farbe, patrí medzi ne aj okres Skalica na Záhorí.
 
 
 
 
 
 
 
Jan Mizerák (MFK Skalica) - ilustračné foto
 
V zápase 8. kola II. futbalovej ligy si svoju prvú prehru zaknihovali hráči MFK Skalica, keď v početnom oslabení nedokázali vzdorovať domácemu mužstvu z Komárna.
 
 
 
 
 
 
 
Posádka záchranky Fakultnej nemocnice AGEL Skalica
 
Svetový deň prvej pomoci – naše poďakovanie patrí všetkým záchranárom.
 
 
 
 
 
 
 
video live TV Skalica
 
LIVE MsZ 8.9.2021: Na rokovanie Mestského zastupiteľstva v Skalici predložila poslankyňa Anna Ozábalová etický kódex, ktorý poslanci

 

 

 

Rate this item
(0 votes)
Last modified on piatok, 17 september 2021 12:44

Skalica - Najnovšie fotogalérie

Kátov, Bejzbalisti oslávili 30 rokov

Kátov, Bejzbalisti oslávili 30 rokov Kátov, Bejzbalisti oslávili 30 rokov Kátov, Bejzbalisti oslávili 30 rokov Kátov, Bejzbalisti oslávili 30 rokov Kátov, Bejzbalisti oslávili 30 rokov

Holíčsky zámok na jeseň

Holíčsky zámok na jeseň Holíčsky zámok na jeseň Holíčsky zámok na jeseň Holíčsky zámok na jeseň Holíčsky zámok na jeseň

Radošovce

Radošovce Radošovce Radošovce Radošovce Radošovce

Prietržka

Prietržka Prietržka Prietržka Prietržka Prietržka

Skalica - Kalendár akcií

pon uto str štv pia sob ned
© 2017 NaZahori.sk Všetky práva vyhradené. Designed By Agada
Nazahori.sk používa cookies
Táto stránka používa súbory cookies. Ak budete pokračovať v prehliadaní tejto stránky, súhlasíte s ich používaním.