Prepadli banku v Myjave

Prepadli banku v Myjave

foto: FB foto: FB

Vo štvrtok 11. októbra v predpoludňajších hodinách prišlo v meste Myjava k lúpeži v ČSOB banke.

Polícia miesto činu zaistila. "Môžeme potvrdiť, že banka sa stala predmetom prepadnutia. V súčasnosti v priestoroch banky prebiehajú procesné úkony," uviedla hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Trenčíne Elena Antalová.

Podľa dostupných informácií v súčasnosti prebieha zisťovanie výšky škody a polícia zatiaľ nezverejnila ani počet páchateľov. Pobočka je už opäť otvorená a funguje.

"Pri prepadnutí nebol nikto zranený," doplnila hovorkyňa ČSOB Anna Jamborová. Podľa dostupných informácií dvaja ozbrojenci mali odcudziť sumu v hodnote niekoľko tisíc eur.

V minulosti sa už banku v Myjave pokúsili vykradnúť

Stalo sa tak 12. augusta 2011. Náhodný zákazník vtedy zabránil lúpeži v pobočke banky v Myjave. Sám spacifikoval muža s kuklou na hlave, ktorý chcel banku vylúpiť.  Ako v tom čase informovala Antalová, o 10.50 hod vošiel do pobočky banky v Myjave 33-ročný muž z okresu Skalica. Na hlave mal kuklu, pristúpil k pokladni a zamestnankyni povedal "navaľ prachy, lebo to tu odpálim". V ruke držal tašku, v ktorej podľa jeho vyjadrenia mala byť výbušnina. Vtom vošiel do banky zákazník, 37-ročný Myjavčan. Páchateľ opäť zopakoval svoju vyhrážku.  

"Zákazník nestratil duchaprítomnosť a muža spacifikoval. Na miesto po pár minútach prišla hliadka z Obvodného oddelenia Myjava a hliadka mestskej polície. Použili donucovacie prostriedky a muža zadržali. V čase prepadnutia boli v banke len zamestnankyne," uviedla Antalová s tým, že nikto neutrpel zranenie a nevznikla žiadna škoda.

Ako v roku 2011 dodala, v taške polícia avizovanú výbušninu nenašla, páchateľovi hrozí trest odňatia slobody na sedem až 12 rokov. 

 

Rate this item
(0 votes)
Last modified on štvrtok, 11 október 2018 13:55
© 2017 NaZahori.sk Všetky práva vyhradené. Designed By Agada