FOTO: Vodička sa venovala včele a v protismere sa zrazila s Fiat Ducato z okresu Myjava

FOTO: Vodička sa venovala včele a v protismere sa zrazila s Fiat Ducato z okresu Myjava

Fotky: PS KR PZ v TN Fotky: PS KR PZ v TN

13.8.2019 v podvečer jazdila po ceste od Starej Turej na Hrašné 35-ročná Zuzana na vozidle škoda Felícia, pričom v pravotočivej zákrute jej vletela do auta včela. NaZahori.sk o tom informovala Elena Antalová, hovorkyňa KR PZ v Trenčíne.

Vodička v dôsledku vzniknutej, nečakanej situácie zareagovala tak, že prešla s vozidlom  do protismeru, kde sa zrazila s oproti idúcim vozidlom Fiat Ducato, ktoré riadil 33-ročný Jakub z okresu Myjava.

Vodička Felície sa ľahko zranila. Vodič dodávky neutrpel žiadne zranenie. Škoda bola predbežne vyčíslená na asi 2.000 €. Škoda Felícia po tom, čo vodička z neho vystúpila zhorelo do tla.  Alkohol u vodičov policajti nezistili. Dopravu počas dokumentovania dopravnej nehody riadili policajti."V súvislosti s vyššie uvedenou dopravnou nehodou upozorňujeme vodičov, že vzhľadom k ročnému obdobiu je potrebné počítať aj s tým, že je vyšší výskyt lietajúceho hmyzu. Pre veľa ľudí je kontakt s hmyzom, či sú to včely, muchy alebo pavúky nepríjemný a prirodzená reakcia je, že sa človek zľakne a mykne. Nepríjemným následkom býva napr. uštipnutie hmyzom. Zle je, keď sa to stane v čase, keď riadite vozidlo. Zvlášť nebezpečné je to pre motocyklistov a taktiež aj cyklistov. Motocyklistov a cyklistov upozorňujeme, aby si počas jazdy chránili oči a hlavu prilbou a okuliarmi. Vodičov, aby si radšej zapli klimatizáciu a neotvárali okná počas jazdy. Taktiež je vhodné, aby ste  si ešte pred tým, ako  sadnete za volant skontrolovali interiér vozidla, či sa v ňom nenachádza hmyz," upozornila hovorkyňa Antalová.

V prípade, že Vám do vozidla vletí hmyz práve vtedy, keď šoférujete  nerobte s volantom prudké pohyby a čo najskôr zastavte vozidlo . Môže sa totiž stať ako v tomto prípade, že spôsobíte dopravnú nehodu. Našťastie sa táto dopravná nehoda neskončila tragicky. 

Rate this item
(0 votes)
Last modified on štvrtok, 15 august 2019 09:44
© 2017 NaZahori.sk Všetky práva vyhradené. Designed By Agada