Krátko pred ôsmou hodinou ráno nastala na diaľnici D2 dopravná nehoda, ktorá výrazne ovplyvnila plynulosť premávky. Incident sa odohral na úseku 33,5 kilometra medzi Lozornom a Malackami v smere z Bratislavy do Českej republiky.
Podľa doterajších informácií sa osobné motorové vozidlo z doposiaľ neznámych príčin prevrátilo a skončilo mimo vozovky. Policajti časť diaľnice uzavreli, obísť to môžete cez Pernek. NaZahori.sk o tom nformovala hovorkyňa KR PZ v Bratislave Katarína Bartošová.
Dvaja zranení a zásah záchranných zložiek
Nehoda si vyžiadala zásah diaľničnej polície z Malaciek, ako aj hasičov a záchranárov. „Pri nehode utrpeli zranenia dvaja účastníci, ktorí potrebovali okamžitú pomoc. Záchranné zložky na mieste zasahovali rýchlo, aby zabezpečili postihnutých a minimalizovali riziko pre ostatných účastníkov premávky,“ uviedla hovorkyňa polície.
Obmedzená premávka a komplikácie pre vodičov
V dôsledku nehody je na danom úseku prejazdný iba ľavý jazdný pruh. „Situácia spôsobila výrazné spomalenie dopravy, čo najmä v ranných hodinách spôsobilo vodičom značné zdržanie. Polícia vyzýva všetkých motoristov, aby jazdili opatrne a rešpektovali pokyny na mieste nehody,“ doplnila Bartošová.
Polícia hľadá príčiny nehody
Príčiny tejto dopravnej nehody sú momentálne predmetom vyšetrovania. Polícia pracuje na objasnení okolností, ktoré k tejto udalosti viedli. Vodičom sa odporúča zvýšiť pozornosť najmä na rizikových úsekoch diaľnic a vždy prispôsobiť jazdu podmienkam na ceste.









