Nahrávam Udalosti

« Všetky Udalosti

  • Táto udalosť už prebehla.

Koválovská mašírovka

15. júna o 8:00 - 17:00

2€

Nadšenci turistiky sa môžu tešiť na ďalší ročník obľúbeného podujatia Koválovská mašírovka. Už po šiestykrát sa budú môcť vydať na zaujímavú trasu Chvojnickou pahorkatinou a spoznávať krásy koválovského chotára. Podujatie sa uskutoční v sobotu 15. júna 2024.

Trasa pre zdatných aj začínajúcich turistov

Organizátori pripravili trasu dlhú 12 km, ktorá povedie cez päť kontrolných stanovíšť. Pre najmenších a menej zdatných turistov bude pripravená aj kratšia 3 km trasa. Počas pochodu sa odporúča používať mapu a držať sa označenia trasy, ktoré účastníkov privedie k jednotlivým stanovištiam.

Koválovská mašírovka
Koválovská mašírovka

Od výhľadov až po historické miesta

Prvé kontrolné stanovište sa bude nachádzať na konci Hornopavlovského výmola, kde sa turisti môžu pokochať krásnym výhľadom na Koválov a Malé Karpaty. Ďalej trasa povedie k “Hostečnej studničke”, kde sa okrem občerstvenia dozvedia aj o histórii tohto miesta. Tretie stanovište bude na Zámčisku, najvyššie položenom mieste Chvojnickej pahorkatiny. Tu si turisti budú môcť oddýchnuť a občerstviť sa v Keltskom bufete.

Zaujímavosti od poľovníkov a vojnová história

Štvrté kontrolné stanovište bude pri rozhľadni Lipky pri Uníne. Koválovskí poľovníci tu priblížia zaujímavosti zo svojho revíru. Posledné stanovište v Bažantnici prenesie účastníkov do obdobia konca 2. svetovej vojny. Klub Vojenskej histórie Prašník pripraví dobový tábor nemeckej armády a výstavku zbraní a výstroje.

Koválovská mašírovka
Koválovská mašírovka

Oddych a občerstvenie v cieli

V cieli na detskom ihrisku pri kaplnke sv. Urbana si turisti budú môcť oddýchnuť a pochutnať si na guláši z diviny a cigánskej pečienke. Štart pochodu bude od 8.00 do 10.00 h a cieľ je potrebné dosiahnuť do 15.00 h.

Prečo si nenechať ujsť Koválovskú mašírovku

Koválovská mašírovka je skvelou voľbou pre každého, kto má rád prírodu, túlanie sa pahorkatinou a užíva si spoločné chvíle s priateľmi alebo rodinou. Neprehliadnite šancu zažiť niečo nové, stretnúť zaujímavých ľudí a vychutnať si chutný guláš v úžasnom prostredí. Nezabudnite si preto tento termín označiť v kalendári a pridajte sa k nám na túto nezabudnuteľnú udalosť. Obec Koválov a organizátori sa už teraz tešia na vašu účasť.

Koválovská mašírovka
Koválovská mašírovka

Podrobnosti

Dátum:
15. júna
Čas:
8:00 - 17:00
Cena:
2€
Udalosť Kategórie:
, , ,
Udalosť Značky:
,

Organizátor

Obec Koválov
Phone
0948/242066
Email
info@kovalov.sk
Zobraziť web - Organizátor

Miesto udalosti

Obec Koválov
Koválov 216
Koválov, 906 03 Slovensko
+ Google Map
Phone
0948/242066
Zobraziť web - Miesto udalosti

Najbližšie podujatia

Nadchádzajúce udalosti

TE

Vitajte späť!

Prihláste sa do svojho účtu

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist