Zákaz návštev v skalickej nemocnici: Fakultná nemocnica AGEL Skalica prijala opatrenia na ochranu zdravia svojich pacientov a personálu. Informovala o tom Jarmila Ševčíková zo spoločnosti AGEL SK.
Skalická nemocnica reaguje na zvýšený výskyt chorôb
Od 14. februára 2025 platí zákaz návštev na všetkých lôžkových oddeleniach. „Toto rozhodnutie bolo nevyhnutné vzhľadom na narastajúci počet prípadov chrípky a respiračných ochorení v regióne. Opatrenie zostáva v platnosti až do odvolania a jeho cieľom je predísť šíreniu infekcií v nemocničnom prostredí, kde sa nachádzajú najzraniteľnejší pacienti,“ uviedla nemocnica.
Výnimky zo zákazu návštev
Zákaz návštev však nie je absolútny. Nemocnica umožňuje prístup na oddelenia v presne stanovených prípadoch. Kňazi môžu navštevovať pacientov za účelom podania sviatosti pomazania, ktoré je určené pre ťažko chorých alebo umierajúcich.
Rovnako je povolená návšteva rodinným príslušníkom pacientov hospitalizovaných v terminálnom štádiu ochorenia. Tieto výnimky sú nastavené tak, aby sa minimalizoval kontakt a riziko nákazy, no zároveň sa zachovala ľudská a duchovná podpora pre tých, ktorí ju najviac potrebujú.
Chránia sa najmä najzraniteľnejší
Nemocnica apeluje na verejnosť, aby rešpektovala toto opatrenie a chápala jeho dôležitosť. Pacienti, ktorí sú hospitalizovaní, majú často oslabenú imunitu a akákoľvek infekcia môže vážne ohroziť ich zdravotný stav. Zákaz návštev je preto jedným z kľúčových krokov, ako predísť ďalším komplikáciám a zabezpečiť bezpečné prostredie pre liečbu.
Kedy sa zákaz skončí?
O ukončení zákazu bude nemocnica informovať v závislosti od aktuálnej situácie a vývoja počtu ochorení. Verejnosť sa preto vyzýva, aby sledovala oficiálne kanály nemocnice, kde budú zverejnené všetky potrebné informácie.









