Primátor mesta Holíč Zdenko Čambal si neuplatní svoj mandát poslanca Národnej rady Slovenskej republiky (NR SR). Toto rozhodnutie oznámil zástupcom médií počas oficiálnej tlačovej besedy. Jeho prioritou naďalej zostáva práca pre domáce mesto a občiansku komunitu, ktorú vedie už dvadsať rokov.
Informáciu potvrdil samotný podpredseda Slovenskej národnej strany (SNS) vo svojom verejnom vystúpení.
Dve desaťročia v službách mesta
Miroslav Radačovský bol v júni 2026 vymenovaný za nového veľvyslanca Slovenskej republiky na Cypre. Tým sa uvoľnil mandát poslanca parlamentu za SNS. Dlhoročný zástupca samosprávy sa rozhodol neprijať funkciu v najvyššom zákonodarnom zbore. Rozhodnutie nevstúpiť do parlamentu označil Zdenko Čambal za mimoriadne zložité a ťažké. Zásadnú rolu pri tomto kroku zohrala jeho silná väzba na domáci región. Vo funkcii primátora mesta Holíč totiž nepretržite pracuje už 20 rokov.
“Chcem pre to mesto robiť ďalej,” Z. Čambal. Svoju energiu plánuje primárne smerovať do projektov, ktoré zlepšia život občanom na Záhorí. Zároveň dodal, že by pre neho bola obrovská česť reprezentovať stranu na pôde NR SR. Rovnako veľkou poctou je však pre neho aj možnosť pokračovať v lokálnej práci pre Holíčanov.
Kreslo obsadí dlhoročný straník z Oravy
Namiesto zástupcu zo Záhoria poputuje voľný poslanecký mandát na sever Slovenska. Oficiálnym náhradníkom, ktorý do parlamentu nastúpi, je Milan Kováč. Pochádza z regiónu Orava. V štruktúrach politickej strany pôsobí aktívne už vyše tridsať rokov.
Nový poslanec si začne svoju funkciu v Národnej rade Slovenskej republiky uplatňovať od 1. júla.









